Bomonti Business

Peker Şirketler Topluluğu Tarafından  Bomonti Bölgesi'nde boş bir araziye inşaa edilen Bomonti Business Center toplamda 27.817 m2'lik bir alana yapılandırılmıştır, kullanım alanı 20.816 m2’dir. Yüksekliği 102 m olup 5 bodrum kat, 1 zemin kat ve 22 ofis katından oluşmaktadır. Zeminkatta tüm hizmetler mevcuttur. Asma katlar ve zemin kat kendi içinde 5 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ofis katları  4 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Buna bağlı olarak normal standartlarda bir katta maksimum 4 adet ofis  yer alabilirken özel birleştirilmiş katlarda büyük metrekarelerde tüm kat ya da yarım kat ofis kullanımına erişmek mümkündür.

Kapalı ve açık seçeneklerini barındıran toplamda 205 araçlık otopark kapasitesine sahiptir.Çeyrek ofis katları için 2, yarım ofis katları için 4 ve tam ofis katları için 8 araçlık otopark alanı mevcuttur.

Kağıthane ve Dolmabahçe tünellerinin tam ortasında yer alması sebebiyle ulaşım açısından ofis bloğunda çalışan kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. 4 metre tavan yüksekliği ve yüksek katlarda yer alan ofislerdeki Haliç & Boğaz manzarası ile de ferah bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

Gelişen Bomonti bölgesinin en kıymetli arazilerinden birine yapılandırılan proje bölgedeki tek iş merkezi olma özelliği ile ofis ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılamayı hedeflemektedir.

Çevreye duyarlı teknojilerle tasarlanan, cephe kaplamasında teknolojinin en son ürünlerinden panel alüminyum cam doğrama cepheyle hayata geçecektir.

Bina Verimlilik Oranı: %82
Su Arıtma Sistemi: Klor dozlama ve kum filtresi arıtma sistemi
Kat Yüksekliği: 4m
Asansör Sistem bilgileri: 5 Adet 1500 kg yolcu asansörü (Mitsubishi marka hızlı asansör), 2 Adet Acil Durum Asansörü, 1 yangın asansörü, 2 adet panoramik asansör
Yangın Sistem Bilgileri: Tüm bina içinde spinkler sistemi ve katlarda yangın üniteleri
Isıtma - Soğutma / Havalandırma Sistem Bilgileri: 33 borulu su soğutmalı VRV klima ile kat bazında ısıtma soğutma yapılacaktır. Her katta konumlandırılacak taze hava üniteleri ile kat bazlı havalandırma yapılacaktır. Otopark, ofis ve ortak alanlarda spinkler sistem ve duman tahliye sistemi bulunmaktadır. 1.5 günlük kullanma suyu deposu ve yönetmeliklere uygun yangın suyu deposu. Yangın merdivenleri. Esnek metrekare seçenekleri ile verimli bir kullanımı size sunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERE AİT SORU&CEVAPLAR

 MEKANİK SİSTEM

Isıtma / Soğutma Sistemi:

Isıtma ve soğutma sistemi ise kat bazında su soğutmalı VRF olarak yapılmaktadır Su sıcaklığını ayarlamak için takviye olarak doğalgazlı merkezi kazan sistemi mevcuttur.

Binadaki yolcu asansör sayısı / kapasitesi:

5 adet , 1.000 kg - 13 kişi , 2.5 m/sn. ,1 adet 1275 kg-17 kişi 2.5 m/s,2 adet 1000 kg. 1,75 m/s panaromik

Soğutma ( kulesi ) kapasitesi: 1547 kw* 2 adet

Isıtma ( kazan ) kapasitesi: 500 kw * 2 adet

Temiz hava kapasitesi (m2 başına): 2600 m3/h (kat başına)

Kirli hava eksoz kapasitesi (m2 başına): 1.800 m3/h ( kat başına )

 ELEKTRİK SİSTEMİ

Kat başına veya m2 başına elektrik gücü kapasitesi: Ofis başına 12 kw dir.

Trafo gücü: 2 x 1.250 kva

İki ayrı bölgeden beslenen trafo var mı?

Trafolardan biri ortak mekânları, diğeri de ofisleri besleyecek.

Jenaratör sayısı ve beslemesi: 2 adet , 100% besleme

Jenaratör kapasitesi: 1275 kva x 2 adet

Jenaratör yakıt tankı kapasitesi: 2,5 ton *2 adet yakıt tankı mevcuttur.

 ZAYIF AKIM SİSTEMİ

Fiber optik kablolama var mı? Evet

Binada kullanılacak güvenlik sistemleri nedir? Kartlı Geçiş ve CCTV

Güvenlik sistem markaları: ITC marka

Kat bazında verilecek harici telefon hattı sayısı: Ofis başına 25 çift

Acil anons sistemi var mı? Özellikleri nelerdir?

Acil anons sistemi altyapısı yatırımcı tarafından bağımsız bölümdeki zayıf akım kutusuna getirilecektir. Yangın ihbarı geldiğinde ofislerin kendi müzik yayını otomatik olarak kesilecek ve yangın mesajı devreye girecektir.

Tek hat şeması: Var

En son topraklama raporu: Proje Sonunda Yetkili Bir Kuruma Ölçüm Yaptırılacak.

Su deposu kapasitesi: 120 m3

Su arıtma sistemi var mı? Var.

Yangın söndürme sistemi özellikleri: 2 adet elektrikli yangın pompasından beslenen ve farklı basınç zonlarına göre çalışacak sulu yangın söndürme sistemi.

Yangın algılama sistemi: ITC marka ürünler kullanışmış yangın algılama sistemi mevcuttur.

Kat başına yangın dolabı sayısı: Otoparklarda 6 adet, normal katlarda 2 adet

Yangın suyu deposu kapasitesi: 160 m3

Kullanılan spinkler sisteminin türü: Pendant tip ve upright --quick response, K=80  UL, FM onaylı, ( 68C )

Halojen free kablo kullanılıyor mu? Evet.

 

m2 birim fiyatı: 3,5 USD

Aidat bedelinin içine ofis içerisinde kullanılan ısıtma-soğutma, su, otopark alanı, bina temizliği, güvenlik hizmetleri dahildir.

Efektif bir alan yaratmak adına tasarlanmış olan ortak alanların kullanımı için, kullanacağınız saat dilimlerine göre tarifeler belirlenmiştir.

Konforu baz alan bu ofis projesinde, ofis çalışanlarının ve yöneticilerinin en iyi şekilde verim alabilmesi için binada bir takım sosyal alanların yapılandırılması düşünülmüştür.

Projenin içerisinde, restaurantlar, cafeler, spor faaliyet alanları gibi hayatınızı kolaylaştıracak her türlü imkan sizlere sunulmaktadır.

Ayrıca büyük toplantı odaları, sağlık hizmetleri, server odaları da projede yer almaktadır.