Beybi Giz

Beybi GİZ PLAZA, İstanbul’un modern ofislerinin merkezi Maslak’ta 35 katlı, modern teknolojiyle inşa edilmiş, sayısız olanaklarıyla, çağdaş iş yaşamının ve çok uluslu kuruluşların tercihidir.

1000 m2, 31 adet büro katından oluşan plazamızın 1992 senesinde inşaatına başlanmış, en son teknoloji kullanılarak Ekim 1996 yılında tamamlanmıştır. 

Beybi GİZ PLAZA’nın güvenlik, temizlik ve teknik bakım-onarım hizmetleri, plaza yönetimine entegre profesyonel şirketler tarafından 7 gün 24 saat sağlanmaktadır.

Asansör

BUGA OTİS MCS 311 tipi 2,5 m/sn hız, 1000 kg (13 kişilik) 8 adet asansör bulunmaktadır. 4 tanesi P-2 den 18. kata kadar, 3 tanesi P-2 den 31. kata kadar ve 1 tanesi Yük asansörü olmak üzere P2 den 31. kata kadar ayrıca acil durumlarda kullanılması için sedye taşıyabilecek kapasitededir.

Dış Cephe

Binanın dış cephesi 6+12+6 mm mavi renkli ısıya/soğuğa/sese ve 52 m/sn rüzgara dayanıklı ve Hartman marka profillerle taşınan camlarla kaplıdır.

 

İletişim Ağı

 

Fiber optik kablolu Türk Telekom santralinden (Centrex) her bağımsız bölüme 10 adet hat tahsis edilmiştir. Talebe göre ilave yapılabilecek kapasiteye sahiptir. Ayrıca dahili bir telefon santralından ofisler, resepsiyon ve plaza yönetimi direkt iletişim kurabilirler.

 

Otopark

 

Her bağımsız (250 m2) bölüm için kapalı otoparkta 2 araçlık yer tahsis edilmiş olup, ziyaretçiler için ücretli otopark bulunmaktadır.

 

Isıtma&Soğutma

 

Alarko Carrier marka soğutucu, Alarko marka fan-coiller ve 2 adet Buderus kazanla kışın sıcak, yazın soğuk hava şeklinde yapılmakta olup, katlarda her kolon aralığında bir adet fancoil mevcuttur.

 

Yangın Söndürme Sistemi

 

Her bağımsız bölüm müstakil sprinkler (püskürtme) sistemi ve duman dedektörleri ile desteklenmiştir. Ayrıca her kat asansör holünde yangın hortumu ve yangın tüpü, kapalı yangın ve acil çıkış merdivenleri bulunmaktadır.

 

Güvenlik

 

Elektronik güvenlik, prosedür ve denetimi entegre eden bir yapı içinde elektronik dedektörlü turnikeler bulunmaktadır. Bina çalışanlarının isim ve resimleri bulunan kişiye özel kimlik kartları kullandırılarak, yetkili kişilerin dışındaki şahısların izinsiz girmeleri önlenmiştir.

 

Otomasyon

 

Binanın ısıtma, soğutma ve havalandırma, yangın alarm, binaya izinsiz girmeleri önleyici kapı alarm ve asansörlerin hareketlerini kontrol eden sistemlerin optimum şekilde kullanılmasına olanak veren Elektronik Kontrol Sistemi ile donatılmıştır.

 

Su ve Elektrik

 

Su kuyusunda 100 ton ana kullanma deposuna ilaveten 30 ton kapasiteli bir depo da kazan dairesinde mevcuttur. 2 adet 1600 KVA 34.500 Volt (Giriş) / 400 V (Çıkış) ana elektrik trafosu bulunmaktadır.

 

Acil Jeneratör

 

Elektrik kesintisi halinde; asansör, ortak alanlar, iç ve dış otopark aydınlatmaları, ısıtma sistemleri, taze hava, egzost, yangın pompaları için otomatik olarak devreye girmek üzere 407 KVA lık acil jeneratör her an hazır durumdadır. Buna ilaveten elektrik kesintisi halinde bağımsız her bölüm (250 m2) için 5 KVA enerji sağlayacak 1100 KVA lık bir jeneratör bulunmaktadır.

 

Posta Dağıtım Merkezi

 

Beybi GİZ PLAZA sakinlerine gelen her türlü malzeme güvenlik elemanları tarafından kontrol edildikten sonra P2 de bulunan dağıtım merkezinde toplanmaktadır. Posta ve kurye evrakları plaza girişinde bulunan muhaberat odasındaki muhaberat elemanları tarafından alıcısına ulaştırılmaktadır.

 

 

Beybi GİZ PLAZA; A ve B Blok olmak üzere iki bloktan oluşmuştur.

 

 

 

A bloğu üç kapalı otopark (P1-P2-P3), resepsiyon ve 31 kattan oluşmaktadır. 

 

► P1 : Otopark, Otomasyon, İşletme, Yönetim, Türk Telekom reglet kutusu ve Internet pop noktası

 

► P2 : Otopark, Türk Telekom santral odası, Hizmet ünitesi (Teknik atölye, yemekhane, soyunma odası, depo) ve Cafe

 

► P3 : Otopark, Jeneratör, Sayaç odası, Sığınak, Su kuyuları ve yangın sistemi pompaları

 

► Zemin katında Resepsiyon ve 2 adet büro

 

► Büro Katları (1-31) 

 

► Açık otopark (110 araçlık kapasite)

 

B blokta aşağıdaki bölümler mevcuttur:

 

► Proje 4L Elgiz Çagdas Sanat Müzesi 

► Mutfak Sanatları Akademisi A.Ş.

 

► Okulun Mutfağı

 

► P4 : Otopark